19 январь куни Startup Mix #40 доирасида қозоғистонлик тренерларнинг MakerSpace Workshops тадбири бўлиб ўтади. Curiosity Maker Space & Maker Space Almaty нинг 14 ёшдан катта иштирокчилари учун интерфаол маҳорат дарслари сессиясини Динара Ауелбекова, Азиза Ибрагимова ва Қимбат Турисбековалар ўтказади. Бир вақтда ўтказиладиган маҳорат дарсларига навбат тартибида шу жойнинг ўзида ёзилиш мумкин.
Воркшоплар мавзуси:
- платалар ва электроника билан ишлаш
- металл кўкрак нишонларини яратиш
- Arduino асослари
Maker Space Almaty йўли: болалар учун маҳорат дарсларидан тортиб, то стартаплар билан ишлашгача
Спикер ҳақида: Динара —American Space/Makerspace Almaty директори. Унинг асосий вазифаларига стратегик режалаштириш ва янги дастурларни ишлаб чиқиш киради.
Шунингдек Динара IELTS имтиҳонига тайёргарлик учун онлайн платформа ҳисобланган қишлоқ талабаларини қўллаб-қувватловчи IELTSAPAI лойиҳасининг асосчиси ҳам ҳисобланади
Динара Technovation танловининг ярим финалчилар, GOviral pitch contest ғолиблари жамоасининг ментори ҳисобланади.
Maker Space Almaty’ маҳорат дарслари. Technovation Challenge менторлиги бўйича сессия
Спикер ҳақида: Азиза —Makerspace Almaty’нинг етакчи координатори, унда кўп сонли STEM-дастурлар ташкил қилинади ва ўтказилади.
Азиза қизлар ва аёлларнинг технологиялар ва табиий фанларда ривожланиши бўйича дастурларни фаол қўллаб-қувватлайди. Шунингдек Азиза Technovation World Pitch 2017 ғолиблар жамоасининг ментори ҳисобланади.

19 января в рамках Startup Mix #40 состоится MakerSpace Workshops от тренеров из Казахстана. Сессию интерактивных мастер-классов от Curiosity Maker Space & Maker Space Almaty для аудитории 14+ проведут Динара Ауелбекова, Азиза Ибрагимова и Кымбат Турысбекова. На мастер-классы, которые пройдут параллельно, записаться можно будет на месте в порядке очередности.
Тематика воркшопов:
✅ работа с платами и электроникой
✅ создание металлических значков
✅ основы Arduino
✅ Динара Ауелбекова
Путь Maker Space Almaty: от детских-мастер-классов до работы со стартапами
О спикере: Динара — директор American Space/Makerspace Almaty. В ее основные обязанности входит стратегическое планирование и разработка новых програм.
Динара также является основателем проекта IELTSAPAI, онлайн платформы для подготовки к экзамену IELTS который поддерживает студентов из сельской местности.
Динара является ментором команды полуфиналистов конкурса Technovation, победителей GOviral pitch contest.
Мастер-классы от Maker Space Almaty. Сессия по менторству Technovation Challenge
О спикере: Азиза — ведущий координатор Makerspace Almaty, где организуется и проводится большое количество STEM-программ.
Азиза активно поддерживает программы по развитию девочек и женщин в технологиях и естественных науках. Также Азиза является ментором команды победителей Technovation World Pitch 2017.